Zadzwoń do nas Napisz wiadomość

Trener personalny w Dąbrowie Górniczej. Masz 5 dobrych powodów, by skorzystać z takiej pomocy

Aż trzy czwarte Polaków deklaruje, że regularnie uprawia jakiś sport. Piszemy „aż”, ponieważ jeszcze kilka lat temu było z tym znacznie gorzej. Zachowanie czy wręcz zwiększenie aktywności fizycznej zawsze jest dobrym pomysłem. Problem polega jednak na tym, że wiele osób zabiera się za to od złej strony, bez żadnego przygotowania. Nasza propozycja? Zacznij swoją przygodę ze sportem od wizyty w naszym gabinecie w Dąbrowie Górniczej, w którym skorzystasz z profesjonalnej pomocy trenera personalnego. Dlaczego warto? Poznaj 5 bardzo dobrych powodów.

Zmniejszysz ryzyko poważnych kontuzji

Uprawianie jakiegokolwiek sportu wysiłkowego bez odpowiedniego przygotowania jest prostą receptą na doznawanie różnego rodzaju urazów. Gdy nie wiesz, jak zachowują się Twoje stawy, mięśnie i inne tkanki miękkie podczas wykonywania konkretnych ćwiczeń, to nie możesz zapobiegać nieodpowiednim ruchom narażającym Cię na kontuzje.

Osobną sprawą jest to, że wiele osób rozpoczyna swoją przygodę ze sportem z wysokiego C, czyli np. zaraz po wstaniu od biurka próbuje przebiec 10 kilometrów, wycisnąć 100 kilogramów na ławce czy zrobić 200 przysiadów ze sztangą. Nie tędy droga. Ciało trzeba przygotować do wysiłku fizycznego i dużych obciążeń, czemu służy właśnie trening personalny.

Ciągłe urazy uniemożliwiają Ci skupienie się na treningu? Skorzystaj z profesjonalnej rehabilitacji sportowej w Dąbrowie Górniczej. Już dziś umów pierwszą wizytę w QMEDIC REHABILITACJA.

Unikniesz niepotrzebnego bólu

Wiele osób błędnie uważa, że bolące ciało świadczy o dobrze przeprowadzonym treningu. Nic bardziej mylnego. Ból mięśni, potocznie nazywany zakwasami, to skutek uwalniania kwasu mlekowego. Ten efekt nie powinien występować u osób, które regularnie i prawidłowo wykonują ćwiczenia. Sport ma sprawiać przyjemność poprzez zwiększoną produkcję endorfin. Gdy tego nie ma, to szybko pojawia się zniechęcenie.

W naszym gabinecie pokażemy Ci, jak trenować nie ciężko, ale dobrze, z korzyścią dla Twojego ciała.

Zobaczysz lepsze rezultaty

Trenujesz nie tylko po to, aby czuć się lepiej. Założymy się, że Twoją główną motywacją jest chęć wypracowania pięknej, szczupłej sylwetki. Wiedz zatem, że osiągnięcie tego efektu nie jest wcale takie pewne, nawet jeśli będziesz chodzić na siłownię 5 razy w tygodniu.

Efektywność treningu jest ściśle uzależniona od jego jakości, a dokładnie od poprawności wykonywania ćwiczeń, które muszą być dobrze dopasowane do możliwości Twojego organizmu oraz specyfiki Twojego ciała.

Przykładowo: są osoby, które z uwagi na krótkie ręce powinny stosować zupełnie inną technikę rwania sztangi lub przysiadów ze sztangą (popularne ćwiczenie na wzmocnienie pleców oraz mięśni nóg). Sam do tego nie dojdziesz – potrzebujesz tutaj fachowych wskazówek od doświadczonego trenera personalnego.

Będziesz w stanie trenować więcej, mniej się przy tym męcząc

Jeśli obecnie po każdym treningu z ledwością dochodzisz do samochodu, a po powrocie do domu marzysz tylko o tym, aby pójść spać, to coś tutaj nie gra. Jasne, że czasami trzeba zafundować sobie wyczerpujący cykl treningowy, natomiast generalna zasada brzmi: regularne ćwiczenia mają podnieść tolerancję Twojego organizmu na wysiłek. Aby było to możliwe, musisz wiedzieć, jak trenować, żeby – pisząc kolokwialnie – się „nie zajeździć”.

Zaczniesz uprawiać taki sport, który Ci służy

W naszym gabinecie rehabilitacji często gościmy osoby, które doznały urazów spowodowanych nieprawidłowym dobraniem obciążeń treningowych, a wręcz uprawiających taki sport, który nie jest dla nich optymalny. Klasycznym przykładem będą tutaj osoby ze znaczną nadwagą, które z dnia na dzień zaczęły uprawiać jogging. W uniknięciu tego typu błędów pomoże Ci doświadczony trener personalny.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię do skorzystania z treningu personalnego w Dąbrowie Górniczej. Zrób to dla własnego dobra. Naprawdę nie ma sensu zabierać się za uprawianie sportu bez żadnego przygotowania – grozi to szybkim zniechęceniem i powrotem do statycznego trybu życia, który z pewnością nie służy Twojemu ciału.