Zadzwoń do nas Napisz wiadomość

Co robi się na rehabilitacji? Nietypowy punkt widzenia

Szukając odpowiedzi na pytanie, co robi się na rehabilitacji, prawdopodobnie spodziewasz się znaleźć opisy poszczególnych zabiegów. Te są dostępne na naszej stronie internetowej, gdzie prezentujemy rekomendowane przez nas techniki rehabilitacyjne, przeznaczone zarówno dla osób z różnego rodzaju kontuzjami, jak i chcących skompensować swoje problemy zdrowotne, wady wrodzone i nabyte itd.

W tym artykule proponujemy nieco inne spojrzenie na kwestię rehabilitacji, ponieważ wiele osób wciąż nie do końca wie, w jakim celu warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów dobranych i przeprowadzanych przez specjalistę. Sprawdź zatem, co tak naprawdę robi się na rehabilitacji.

Wraca do zdrowia po kontuzji

Kontuzje ortopedyczne towarzyszą większości z nas. Doznajemy ich podczas treningu, pracy fizycznej, ale też w zupełnie prozaicznych sytuacjach, jak spacer, wchodzenie po schodach, dźwiganie ciężkich przedmiotów, schylanie się po miskę psa czy wkładanie walizki do bagażnika samochodu.

Wiele osób niestety kompletnie lekceważy doznawane urazy, prezentując postawę „samo przejdzie”. To może mieć przykre konsekwencje, nie tylko dziś, ale też w przyszłości.

W naszym gabinecie regularnie gościmy pacjentów, którzy uskarżają się na różnego rodzaju dolegliwości, nie zdając sobie przy tym sprawy, że mogą mieć one związek z dawnymi, niewyleczonymi urazami (np. stawu skokowego, który dziś „przypomina” o sobie w postaci dolegliwości ze strony nadmiernie obciążonego stawu kolanowego).

Niweluje wady postawy

Wada postawy jest czymś, nad czym można skutecznie popracować w gabinecie rehabilitacji. I znów: wiele osób traktuje swoją wadę jako „urok”, specyficzną cechę, z którą trzeba się pogodzić. Nie trzeba, a wręcz nie wolno!

Profesjonalna rehabilitacja może przynieść znakomite rezultaty, znacząco zniwelować lub wręcz usunąć wadę postawy, co będzie mieć pozytywny wpływ na całe życie pacjenta. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, u których wady postawy wymagają regularnej pracy z fizjoterapeutą.

Usuwa ból i ograniczenia fizyczne

Napiszemy to wprost: jeśli żyjesz z bólem, to przestań akceptować ten stan rzeczy. Wiele dolegliwości ze strony np. kręgosłupa, poszczególnych stawów czy tkanek miękkich można usunąć szybko, niedrogo i bez skazywania się na dodatkowe cierpienia.

Zamiast włączać na stałe do swojej diety środki przeciwbólowe, kończyć dzień wsmarowywaniem w ciało maści i żelów czy przyjmować dziwne pozycje, w których ból jest nieco mniejszy, odwiedź nasz gabinet rehabilitacji, skorzystaj z fachowej konsultacji i dowiedz się, co właściwie Ci dolega i co można z tym zrobić.

Poprawia wyniki w sporcie

Jeśli trenujesz, ale masz do tego coraz mniejszą motywację, ponieważ po każdym treningu odczuwasz ból całego ciała i regularnie doznajesz różnych drobnych kontuzji, to wróć do samego początku. Na starcie z aktywnością fizyczną zawsze powinien Ci towarzyszyć fizjoterapeuta, który specjalizuje się w rehabilitacji sportowej, kompensowaniu problemów ortopedycznych i wypracowywaniu prawidłowych wzorców ruchowych.

Połączenie rehabilitacji, fizjoterapii i regularnych treningów z dobrze dobranymi obciążeniami oraz prawidłową techniką wykonywania poszczególnych ćwiczeń, pozwoli osiągnąć najlepsze efekty bez robienia krzywdy swojemu ciału (co niestety jest dość powszechne).

Zapraszamy do gabinetu

Wiesz już, co robi się na rehabilitacji i tym samym masz kilka dobrych powodów, aby wreszcie z niej skorzystać. QMEDIC REHABILITACJA to jeden z najlepiej ocenianych gabinetów rehabilitacji w Dąbrowie Górniczej – zapraszamy do zarezerwowania dogodnego terminu wizyty u naszych specjalistów.