Zadzwoń do nas Napisz wiadomość

Zabiegi rehabilitacyjne w Dąbrowie Górniczej. Sprawdź, od czego zależy ich skuteczność

Z zabiegami rehabilitacyjnymi i fizykoterapeutycznymi jest trochę tak, jak z tymi kosmetycznymi (oczywiście zachowując wszelkie proporcje) – mnogość dostępnych opcji powoduje, że bardzo trudno jest się na coś zdecydować. Zwłaszcza dotyczy to osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z zabiegów rehabilitacyjnych w Dąbrowie Górniczej i nie potrafią precyzyjnie ustalić, co jest źródłem ich problemów fizycznych, na przykład bólu pleców. Niezależnie od tego, jakie zabiegi ostatecznie zostaną Ci zaproponowane przez specjalistę, musisz pamiętać o jednym: na skuteczność rehabilitacji wpływ ma wiele czynników. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Prawidłowe dobranie zabiegów do potrzeb pacjenta

Gdy czujesz, że Twoje ciało stawia Ci coraz większe ograniczenia i potrzebujesz wsparcia ze strony specjalisty, to w pierwszej kolejności zgłoś się na konsultacje. Fizjoterapia w Dąbrowie Górniczej nigdy nie powinna być dobierana, a tym bardziej prowadzona po omacku. W końcu jej celem jest ulżenie pacjentowi, a nie wyrządzenie mu jeszcze większej krzywdy.

Dlatego chcąc skorzystać z rehabilitacji w Dąbrowie Górniczej pierwsze kroki skieruj do QMEDIC REHABILITACJA, gdzie nasi eksperci dokładnie ocenią stan Twojego ciała, zapoznają się z przedstawioną przez Ciebie historią medyczną i na tej podstawie zaproponują konkretną, precyzyjnie dobraną ścieżkę postępowania.

Innych zabiegów rehabilitacyjnych wymaga osoba, która uległa ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu i chce jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności, innych ktoś, kto jest aktywny fizycznie, trenuje, natomiast regularnie doznaje kontuzji wysiłkowych.

Czy wiesz, że…

w QMEDIC REHABILITACJA oferujemy holistyczne podejście do rehabilitacji, stale współpracując z lekarzami specjalizującymi się w dziedzinie ortopedii, radiologii i neurochirurgii?

Zaangażowanie po stronie pacjenta

Nawet najlepszy gabinet fizjoterapii w Dąbrowie Górniczej nie zrobi wszystkiego za pacjenta. Rehabilitant i pacjent muszą ze sobą ściśle współpracować i sobie ufać. Jeśli pacjent nie stosuje się do zaleceń specjalisty, przychodzi na zabiegi rehabilitacyjne jak za karę, jest wyraźnie zniechęcony i w ogóle nie angażuje się w proces przywracania sprawności jego ciału, to niewiele z tego wyniknie.

Dlatego pamiętaj, że dobre nastawienie jest tutaj kluczowe. Skoro już zdecydowałeś się skorzystać z rehabilitacji czy fizjoterapii, to daj z siebie maksimum. Bądź konsekwentny, słuchaj tego, co mówi specjalista, staraj się kontynuować ćwiczenia w domu. W ten sposób okażesz szacunek do pracy, jaką wkłada rehabilitant, by naprawdę Ci pomóc i usunąć bariery fizyczne ograniczające Twoją sprawność.

Regularność

Decydując się na rehabilitację, niezależnie od jej rodzaju i celu, jaki chcesz osiągnąć, musisz pamiętać o regularności. Otrzymując informację od specjalisty na temat przewidzianej liczby wizyt w np. gabinecie rehabilitacji sportowej w Dąbrowie Górniczej, powinieneś stosować się do tych zaleceń – nawet jeśli czujesz się dużo lepiej już po pierwszym zabiegu.

Rehabilitacja, np. po poważnych wypadkach czy wieloletnim zaniedbaniu swojego ciała, bywa bardzo żmudnym, długotrwałym procesem. Mieliśmy i wciąż miewamy pacjentów, którym powrót do pełnej sprawności np. po wypadku zajął wiele miesięcy i był okupiony naprawdę ciężką pracą. Dlatego rzetelnie informujemy, że brak regularności może zniweczyć wysiłek Twój i rehabilitanta. Pamiętaj, że im wcześniej udasz się do profesjonalnego fizjoterapeuty, tym mniej pracy musisz włożyć, żeby zauważyć efekty.

Pozbycie się szkodliwych nawyków

Jeśli już podczas pierwszego spotkania rehabilitant wprost informuje Cię o konieczności np. zrzucenia kilku kilogramów, zmiany diety i zaprzestania picia hektolitrów kawy, palenia papierosów i suto zakrapianych imprez, to powinieneś potraktować jego wskazówki poważnie.

Pamiętaj, że celem rehabilitacji jest nie tylko przywrócenie Ci pełnej sprawności, ale też zminimalizowanie ryzyka np. odnowienia się kontuzji – tutaj jednak wiele zależy od tego, czy rzeczywiście zmienisz swoje życie i zaczniesz dbać o własne ciało także po zakończeniu cyklu rehabilitacyjnego.