Zadzwoń do nas Napisz wiadomość

Zabiegi fizjoterapeutyczne w Dąbrowie Górniczej. Kto i kiedy powinien z nich skorzystać?

Fizjoterapia to dziedzina rehabilitacji, która skupia się na wykorzystywaniu naturalnych środków leczenia w celu usunięcia lub złagodzenia bólu oraz przywrócenia pacjentowi sprawności fizycznej. Zabiegi fizjoterapeutyczne sprowadzają się do stosowania najróżniejszych technik terapii fizykalnej, w tym odpowiednio dobranych ruchów, bodźców termicznych, kinetycznych, elektrycznych, świetlnych czy nawet chemicznych.

Zapotrzebowanie na taką formę pomocy jest coraz większe, co ma związek z niską higieną życiową współczesnego społeczeństwa, przedłużającą się pracą w pozycji siedzącej, nadwagą/otyłością i niedostateczną aktywnością fizyczną. Zabiegi fizjoterapeutyczne w Dąbrowie Górniczej oferuje QMEDIC REHABILITACJA. Przekonaj się, czy są one wskazane również dla Ciebie.

Kiedy należy rozważyć poddanie się zabiegom fizjoterapeutycznym?

Zabiegi fizjoterapeutyczne mają na celu usunięcie lub złagodzenie bólu będącego objawem różnego rodzaju schorzeń układu ruchu. Przykładem może być tutaj dyskopatia, która z kolei może wywołać atak rwy kulszowej i uniemożliwić pacjentowi normalne, samodzielne funkcjonowanie.

Zabiegi fizjoterapeutyczne są więc rekomendowane każdej osobie, która odczuwa dyskomfort spowodowany przewlekłym bólem, ograniczoną sprawnością fizyczną, pogorszeniem motoryki, urazami ortopedycznym i neurologicznymi.

Fizjoterapia przydaje się jednak nie tylko w walce ze skutkami różnego rodzaju patologii w obrębie kręgosłupa, stawów czy tkanek miękkich. Pełni również funkcję prewencyjną oraz rehabilitacyjną, czyli pomaga w szybszym powrocie do pełnej sprawności i wspiera wypracowywanie prawidłowych wzorców ruchowych.

Komu szczególnie zalecamy skorzystanie z fizjoterapii?

Zabiegi fizjoterapeutyczne są naturalną propozycją dla wszystkich osób, które doświadczają przewlekłego bólu mającego swoje źródło w ośrodku ruchu – w tym w poszczególnych odcinkach kręgosłupa, stawach, mięśniach i innych tkankach miękkich. Jest to ważny element rehabilitacji po kontuzjach, w tym niezaleczonych i odzywających się po latach.

Szczególnymi wskazaniami do fizjoterapii są natomiast:

  • schorzenia ze strony układu nerwowego, mięśniowego i szkieletowego – na przykład ból pleców, ból i sztywność karku, przewianie, drętwienie kończyn itp.;
  • urazy ortopedyczne – skręcenie, zwichnięcie, złamanie, naderwanie/zerwanie, naciągnięcie etc.;
  • zapalenie stawów;
  • schorzenia neurologiczne – w tym udar, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane;

Pewnym zaskoczeniem dla części pacjentów może być natomiast informacja, że zabiegi fizjoterapeutyczne stanowią doskonałe uzupełnienie terapii lub idealną formę rehabilitacji w przebiegu chorób układu oddechowego, w tym przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, COVID-19, astmy czy mukowiscydozy.

Na zabiegi fizjoterapeutyczne w Dąbrowie Górniczej zapraszamy do QMEDIC REHABILITACJA

Wiesz już, że potrzebujesz pomocy doświadczonego rehabilitanta i chcesz skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych w Dąbrowie Górniczej? Zapraszamy do QMEDIC REHABILITACJA. Nasz gabinet fizjoterapii cieszy się dużym zaufaniem pacjentów, co jest wynikiem rzetelnego, empatycznego podejścia personelu oraz naszych specjalistów.

Specjalizujemy się w takich przypadkach, jak leczenie zachowawcze bólów kręgosłupa, rehabilitacja po uszkodzeniu więzadła krzyżowego, leczenie skręceń. Oferujemy konsultacje z zakresu ortopedii sportowej, w tym proponujemy profesjonalne przygotowanie do uprawiania sportu pod okiem doświadczonego trenera personalnego – przykładem może być bardzo popularny program przygotowania do sezonu biegowego.

QMEDIC REHABILITACJA stawia na holistyczne, kompleksowe podejście do każdego przypadku. Jako jedyny gabinet w mieście zapewniamy konsultację w gremium różnych specjalistów: ortopedy, neurochirurga oraz fizjoterapeuty. Dzięki temu dajemy naszym pacjentom pewność, że obrana strategia terapii jest prawidłowa i rzeczywiście pozwoli usunąć źródło problemu.

Już teraz umów się na pierwszą wizytę w QMEDIC REHABILITACJA i skorzystaj z profesjonalnej rehabilitacji w Dąbrowie Górniczej, która pomoże Ci pozbyć się bólu, odzyskać sprawność fizyczną i znacząco podnieść komfort Twojego życia.