Zadzwoń do nas Napisz wiadomość

Gabinet rehabilitacji w Dąbrowie Górniczej pilnie poszukiwany! Dlaczego coraz więcej osób musi korzystać z pomocy rehabilitanta?

W 2019 roku firma Kantar przeprowadziła bardzo ciekawe badanie, w którym zapytała Polaków o to, czy korzystają z szeroko rozumianych zabiegów fizjoterapeutycznych. Okazało się, że połowa z nas choć raz w życiu miała kontakt z fizjoterapią, natomiast blisko 5% Polaków nigdy o czymś takim nie słyszało. Nasze obserwacje wskazują, że wyniki tego badania są już mocno nieaktualne. W ostatnich kilkunastu miesiącach szybko rośnie liczba pacjentów zgłaszających się po pomoc do naszego gabinetu rehabilitacji w Dąbrowie Górniczej. Z czego to może wynikać?   

Bolesne skutki pandemii

Efekty pandemii, a dokładnie tygodni siedzenia w domu, pracy i nauki zdalnej, będziemy odczuwać jeszcze latami. Jednym z nich jest znaczne pogorszenie kondycji fizycznej naszego społeczeństwa. W gabinecie QMEDIC REHABILITACJA obserwujemy, że bardzo szybko przybywa pacjentów w naprawdę młodym wieku, w tym dzieci. Trudno się temu dziwić, skoro młodzież przez wiele miesięcy nie uczęszczała na lekcje wychowania fizycznego, na basen, a przez pewien czas nie mogła nawet korzystać z placów zabaw.

Do naszego gabinetu zgłasza się coraz więcej osób, które przed pandemią w ogóle nie narzekały na problemy z kręgosłupem, natomiast dziś nierzadko pilnie potrzebują pomocy fizjoterapeuty w Dąbrowie Górniczej.

Charakterystyczne jest również to, że przybywa nam pacjentów z kontuzjami typowo wysiłkowymi. Najczęściej ma to związek z tym, że takie osoby w okresie pandemii przybrały na wadze, a po ponownym otwarciu siłowni i klubów fitness wręcz rzuciły się do pracy nad swoim ciałem, nie dbając przy tym o odpowiednie przygotowanie organizmu do zwiększonych obciążeń.

Wracasz do uprawiania sportu? Skorzystaj z treningu personalnego w Dąbrowie Górniczej, co pozwoli Ci ćwiczyć mądrze, efektywnie i bezpiecznie.

Spędzamy coraz więcej czasu w pozycji siedzącej

Czy wiesz, że według badań Polacy spędzają przed różnego rodzaju ekranami już 10,5 godziny dziennie? Daje nam to aż 159 dni ciągłego wpatrywania się w smartfony, telewizory i monitory komputerowe! Taki „styl” życia jest szkodliwy nie tylko dla naszych oczu, ale również kręgosłupa – zwłaszcza, że najczęściej korzystamy z różnych ekranów w pozycji siedzącej.

Chyba każdy pracownik biurowy słyszał o tym, że na godzinę pracy przed komputerem powinno przypadać minimum 5 minut gimnastyki. Mało kto się jednak do tego zalecenia stosuje, a efekty są doskonale widoczne w naszym gabinecie fizjoterapii w Dąbrowie Górniczej. Gros naszych pacjentów stanowią właśnie osoby mające pracę siedzącą, w tym bardzo młode, w okolicach trzydziestki. Mnożą się również przypadki ataków rwy kulszowej.

Bagatelizowanie drobnych urazów

Do naszego gabinetu zgłasza się coraz więcej osób z poważnymi urazami ortopedycznymi, których… można było dość łatwo uniknąć. Przykładowo: pacjenci w wywiadzie rehabilitacyjnym przyznają, że od dłuższego czasu czuli delikatny ból w stawie łokciowym, ale zlekceważyli ten sygnał wysyłany przez organizm. Do czasu, aż zdiagnozowaliśmy u nich łokieć tenisisty. W Dąbrowie Górniczej takich przypadków jest coraz więcej, co również ma związek z długotrwałą pracą przy biurku.

Z pozoru niegroźne urazy mogą szybko się rozwinąć i spowodować, że zamiast kilku zabiegów fizjoterapeutycznych pacjent będzie zmuszony przejść żmudny etap rehabilitacji lub w skrajnym przypadku nawet poddać się operacji.

Dlatego jeśli zauważasz u siebie różnego rodzaju problemy mięśniowe, stawowe lub odczuwasz dolegliwości ze strony kręgosłupa, to dla własnego dobra skonsultuj się z doświadczonym specjalistą.

Z profesjonalnej rehabilitacji w Dąbrowie Górniczej możesz skorzystać w gabinecie QMEDIC REHABILITACJA. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji niezależnie od tego, co Ci dolega, w jakim jesteś wieku, czy uprawiasz sport, czy może Twoje problemy wynikają z niehigienicznego trybu życia.

Już teraz umów się na wizytę w naszym gabinecie – rozpoznamy przyczynę problemu i zaproponujemy najlepszą ścieżkę rehabilitacji dla Ciebie.