Zadzwoń do nas Napisz wiadomość

Gabinet rehabilitacji – rehabilitacja, fizjoterapia w Sosnowcu. Pomoc znajdziesz w QMEDIC REHABILITACJA

Siedzący tryb życia, niska aktywność fizyczna, zła dieta, błędy popełniane przy uprawianiu różnych dyscyplin sportu – to główne czynniki powodujące, że jako społeczeństwo mamy coraz większe problemy z szeroko pojętym układem ruchu. Jednocześnie trudno jest zaakceptować życie z bólem i ograniczeniami fizycznymi, dlatego wiele osób słusznie szuka profesjonalnej pomocy w gabinetach rehabilitacji. Chcesz skorzystać z rehabilitacji i fizjoterapii w Sosnowcu? Już teraz zapraszamy do gabinetu QMEDIC REHABILITACJA w Dąbrowie Górniczej –  tylko 10 minut jazdy samochodem z Sosnowca. Sprawdź, dlaczego warto nam zaufać.  

Walczymy z bólem poprzez usunięcie jego przyczyny

Rehabilitacji w Sosnowcu najczęściej szukają osoby, którym ból np. kręgosłupa, mięśni czy stawów utrudnia codzienne funkcjonowanie. Wbrew pozorom do tej grupy zaliczają się nie tylko osoby starsze. W QMEDIC REHABILITACJA obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne zabiegi rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne wśród osób młodych i w średnim wieku.

Jesteśmy jednym z najlepiej ocenianych i najchętniej wybieranych gabinetów rehabilitacji na Śląsku. Zaufanie pacjentów to efekt naszego rzetelnego, empatycznego podejścia oraz dążenia do usunięcia przyczyny dolegliwości, a nie tylko samego bólu.

Stawiamy na współpracę wielu specjalistów m.in. z dziedziny ortopedii oraz rehabilitacji, korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego oraz znakomicie wyposażonych stanowisk (m.in. w platformy tensometryczne czy USG terapeutyczne), co pozwala nam precyzyjnie zlokalizować źródło problemu i skutecznie je usunąć, przywracając tym samym pacjentowi sprawność, umożliwiając mu powrót do uprawiania sportu oraz znacząco podnosząc komfort jego codziennego życia.

Oferujemy najskuteczniejsze, w pełni bezpieczne zabiegi

QMEDIC REHABILITACJA oferuje profesjonalne, a co najważniejsze skuteczne zabiegi rehabilitacyjne w Dąbrowie Górniczej, z których korzystają pacjenci z całego regionu. Dedykujemy je osobom po urazach ortopedycznych, uskarżającym się na bóle kręgosłupa, wracającym do zdrowia po kontuzji, przemęczonym czy cierpiącym z powodu rwy kulszowej.

To warto wiedzieć

W naszym gabinecie oferujemy również profesjonalny program kompleksowego przygotowania ciała do uprawiania sportu, w szczególności do biegania.

W QMEDIC REHABILITACJA skorzystasz z najskuteczniejszych metod terapii bólu, w tym:

  • terapii manualnej,
  • terapii tkanek miękkich,
  • ćwiczeń stabilizacyjnych,
  • metody McKenziego,
  • metody PNF,
  • plastrowania/kinesiotapingu.

Ponadto oferujemy terapie leczenia wad postawy oraz redukcji wzorców ruchowych.

Więcej o metodach terapii manualnej przeczytasz w osobnym artykule na naszym blogu.

Zapewniamy opiekę zespołu specjalistów

W QMEDIC REHABILITACJA stawiamy na holistyczne podejście. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie, nie kierując się schematami. Dokładny wywiad z pacjentem połączony z drobiazgowym badaniem to podstawa dalszego leczenia.

Przykładem będzie tutaj rehabilitacja po operacji, z której korzysta wielu naszych pacjentów. Często są to dość skomplikowane przypadki, wymagające konsultacji w szerszym zespole. Dlatego stale współpracujemy z wysokiej klasy specjalistami różnych dziedzin medycyny, w tym z radiologiem czy neurochirurgiem.

Boli? Zapraszamy do QMEDIC REHABILITACJA

Niezależnie od tego, jakie dokuczają Ci dolegliwości ze strony układu ruchu, pomocy szukaj w profesjonalnym gabinecie rehabilitacji. Z zabiegów w QMEDIC REHABILITACJA korzystają pacjenci z całego regionu, w tym szukający profesjonalnej fizjoterapii w Będzinie, Katowicach, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej itd.

Jeśli doskwiera Ci ból, obserwujesz u siebie ograniczoną sprawność fizyczną, a podejrzewasz, że może mieć to związek z patologią w obrębie kręgosłupa, to zamiast ustawiać się w długiej kolejce do ortopedy w Będzinie czy w innym mieście, umów się na wizytę w naszym gabinecie. Gwarantujemy krótkie terminy, a w nagłych przypadkach przyjmujemy pacjentów nawet z dnia na dzień.

Wciąż nie wiesz, czy to odpowiedni moment, aby skorzystać z fachowej pomocy w naszym gabinecie rehabilitacji? W takim razie zapraszamy do lektury innego artykułu na blogu, w którym wyjaśniamy, komu i kiedy jest potrzebny fizjoterapeuta.