Zadzwoń do nas Napisz wiadomość

Gabinet fizjoterapii Dąbrowa Górnicza. Jak wybrać naprawdę dobry?

Ból kręgosłupa (szczególnie w odcinku lędźwiowym), atak rwy kulszowej, nawracające kontuzje mięśniowe, bolące stawy, bóle głowy i ogólne ograniczenie sprawności fizycznej – to najczęstsze przyczyny, dla których szukamy pomocy fizjoterapeutów. W Polsce gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na profesjonalną rehabilitację, co najlepiej obrazuje, jak bardzo zaniedbaliśmy swoje organizmy. Jest to efekt siedzącego trybu życia, stresu, niskiej aktywności fizycznej, ale coraz częściej także uprawiania sportu bez odpowiedniego przygotowania.

Jeśli znalazłeś się w podobnej sytuacji i rozglądasz się za godnym polecenia gabinetem fizjoterapii w Dąbrowie Górniczej, to najpierw sprawdź, jak wybrać ten naprawdę dobry. Oto najważniejsze kryteria.

Kwalifikacje członków zespołu

Dobry gabinet fizjoterapii w Dąbrowie Górniczej nie musi się mieścić w nowoczesnym, pięknym budynku. Najważniejsze jest to, kto przyjmuje w nim pacjentów. Dlatego w pierwszej kolejności zajrzyj na stronę internetową gabinetu i sprawdź pracujących w nim specjalistów. Muszą to być osoby posiadające wysokie kwalifikacje do wykonywania swojego zawodu (nie wspominając już o wymaganych uprawnieniach).

Na marginesie warto wspomnieć o tym, że rehabilitacja i fizjoterapia powinny przebiegać w bardzo dobrej atmosferze. W wielu przypadkach wizyta w gabinecie i wykonywanie poleceń fizjoterapeuty są dla pacjenta sporym obciążeniem fizycznym, dlatego kluczowe znaczenie ma tutaj nastawienie psychiczne. Sprawdź zatem, jak dotychczasowi pacjenci oceniają gabinet właśnie pod tym kątem – czy chwalą atmosferę, zaangażowanie fizjoterapeutów itd.

Kompleksowa opieka nad pacjentem

Ponieważ problemy z ośrodkiem ruchu bardzo często mają związek z poważnymi schorzeniami ogólnoustrojowymi, to profesjonalny gabinet fizjoterapii powinien oferować dostęp do specjalistów także z wielu innych dziedzin medycyny. W QMEDIC zapewniamy naszym pacjentom wsparcie m.in.

 • chirurga ogólnego,
 • anestezjologa,
 • chirurga urazowo-ortopedycznego,
 • chirurga naczyniowego,
 • specjalisty chorób piersi,
 • dermatologa,
 • diabetologa,
 • dietetyka,
 • onkologa,
 • psychologa,
 • okulisty,
 • neurologa,
 • lekarza medycyny sportowej.

Więcej specjalizacji znajdziesz na stronie internetowej.

Obszerność oferty

Szukając dobrego gabinetu fizjoterapii w Dąbrowie Górniczej zawsze warto skorzystać z usług takiego, który nie ogranicza się tylko do jednej dziedziny, np. terapii schorzeń kręgosłupa. Im więcej specjalizacji oferuje dany gabinet, tym większa szansa na to, że zostaną w nim rozwiązane wszystkie Twoje problemy zdrowotne wynikające np. z deficytów motorycznych. W QMEDIC REHABILITACJA oferujemy naszym pacjentom m.in. rehabilitację ortopedyczną, rehabilitację wieku młodzieńczego, rehabilitację reumatologiczną, rehabilitację sportową i pourazową, rehabilitację przed- i pooperacyjną czy rehabilitację neurologiczną.

Z pomocą naszych specjalistów pozbędziesz się problemów z kręgosłupem, kontuzji mięśniowych i stawowych, wzmocnisz kluczowe obszary organizmu, a także profesjonalnie przygotujesz swoje ciało do wysiłku fizycznego – w tym amatorskiego lub wyczynowego uprawiania sportu.

Zapraszamy również na treningi personalne, w tym do skorzystania z naszego programu wideoanalizy biegu – to doskonały wstęp do uprawiania biegania bez ryzyka odniesienia kontuzji i przewlekłego przeciążenia.

Przejrzystość oferty

Wiele osób z poważnymi dolegliwościami ośrodka ruchu wciąż unika wizyty w gabinecie fizjoterapii, ponieważ obawia się bardzo wysokich kosztów rehabilitacji. Nie wszystkie gabinety otwarcie informują o cenach swoich usług. Aby uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia i kłopotliwej sytuacji zawsze warto zajrzeć do cennika danego gabinetu fizjoterapii.

W QMEDIC REHABILITACJA zależy nam na tym, aby pomagać wszystkim pacjentom, niezależnie od ich statusu majątkowego. Dlatego dostosowaliśmy ceny naszych usług do możliwości finansowych szerokiej grupy pacjentów, jednocześnie zapewniając wysoką jakość terapii z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu.

A jeśli nadal masz wątpliwości, czy potrzebujesz pomocy specjalisty, to zajrzyj do innego poradnika na naszym blogu. Wyjaśniamy w nim, kiedy i gdzie warto skorzystać z fizjoterapii w Dąbrowie Górniczej.