Zadzwoń do nas Napisz wiadomość

Fizjoterapia w Dąbrowie Górniczej. Kiedy powinieneś się zgłosić do specjalisty?

Fizjoterapia jest dziedziną, która łączy w sobie wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki, kinezjologii oraz fizjologii ludzkiego organizmu. Brzmi to wszystko dość skomplikowanie, dlatego w dużym uproszczeniu można napisać, że zadaniem fizjoterapeuty jest przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności fizycznej, utraconej w wyniku np. urazów, chorób czy naturalnych ograniczeń spowodowanych wiekiem. Jeśli rozważasz skorzystanie z fizjoterapii w Dąbrowie Górniczej czy innym mieście, to najwyraźniej Twój organizm wysyła Ci jasne sygnały, że potrzebuje takiego wsparcia. Dowiedz się, kiedy należy zgłosić się do profesjonalnego fizjoterapeuty.  

Wady postawy

W Polsce aż 90 proc. uczniów ma wady postawy – najczęściej jedną z postaci skrzywienia kręgosłupa oraz płaskostopie. Jest to zatem problem powszechny, który wymaga reakcji ze strony rodziców. Zajęcia korekcyjne w ramach lekcji WF są niewystarczające, stąd w QMEDIC REHABILITACJA obserwujemy wzmożone zainteresowanie fizjoterapią dziecięcą. Korzystają z niej także osoby dorosłe, którym wada postawy np. utrudnia uprawianie sportu.

Wykonywanie pracy odbijającej się na kręgosłupie i całym układzie kostno-stawowym

Sztandarowym przykładem będzie tutaj praca biurowa. Choć nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, to 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej ma fatalny wpływ na kręgosłup, poszczególne stawy oraz mięśnie – zwłaszcza przykręgosłupowe. Konsekwencje tego odczuwa większość z nas, ponieważ bóle kręgosłupa są zjawiskiem powszechnym i prawie zawsze mają bezpośredni związek z wykonywaną pracą.

Podeszły wiek

Błędem jest myślenie, że „w pewnym wieku” ciało po prostu musi boleć. Nie musi i wręcz nie powinno, co jednak jest w głównej mierze uzależnione od szeroko pojętej higieny życiowej. Osoby aktywne fizycznie, stroniące od używek, regularnie spacerujące i zdrowo się odżywiające mają bardzo duże szanse na to, aby zachować pełną sprawność do późnej starości. Gdy jednak pojawiają się pewne problemy, np. ograniczona ruchomość stawów czy bóle i napięcie mięśni, to warto możliwie jak najszybciej skorzystać z profesjonalnej fizjoterapii w Dąbrowie Górniczej.

Sprawdź specjalizacje gabinetu QMEDIC REHABILITACJA

Kontuzje, urazy

Wizyta w gabinecie fizjoterapeutycznym jest wręcz konieczna, jeśli chcesz szybko wrócić uprawiania sportu czy po prostu aktywności po doznaniu urazu lub poważniejszej kontuzji ortopedycznej. Nie ma się co oszukiwać: leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie daje żadnej gwarancji, że odzyskasz wcześniejszą sprawność.

Dlatego rozsądnie jest skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który zadba o wzmocnienie np. kontuzjowanej kończyny, jak i całego organizmu, a tym samym przygotowanie go do ponownego znoszenia obciążeń treningowych.

Ból w okolicy kręgosłupa

Wiele osób już do niego przywykło i nic z tym nie robi, nie zdając sobie sprawy, że w pewnym momencie ból może być już nie do zniesienia i uniemożliwić nawet prozaiczne czynności, jak chociażby dojście do toalety. W naszym gabinecie przyjmujemy wielu pacjentów z rwą kulszową, którzy wcześniej bagatelizowali pobolewanie kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym.

Problemy neurologiczne

Wskazaniem do wizyty u fizjoterapeuty są również różnego rodzaju niepokojące objawy ze strony układu nerwowego. Mamy tutaj na myśli m.in. powtarzające się bóle głowy (w tym migrenowe), zawroty głowy, zaburzenia widzenia, przewlekłe zmęczenie pomimo odpoczynku, utrudnione zasypianie czy problemy z koncentracją. Może mieć to związek z niezdiagnozowaną patologią w ośrodku ruchu.

To tylko wybrane, najbardziej specyficzne przypadki, które wymagają skonsultowania się z fizjoterapeutą. Pamiętaj, że im wcześniej zareagujesz na zaobserwowane problemy, tym większa będzie szansa na szybkie poradzenie sobie z nimi i przywrócenie Ci pełnej sprawności, a co za tym idzie satysfakcji życiowej.

Z profesjonalnej fizjoterapii w Dąbrowie Górniczej skorzystasz w gabinecie QMEDIC REHABILITACJA. Już teraz umów się na pierwszą wizytę i zrób coś dobrego dla swojego ciała.